Kaba İnşaat Temizliği Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

//Kaba İnşaat Temizliği Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaba İnşaat Temizliği Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanlar için inşa edilen yapıların daha hızlı bir şekilde bitirilmesi için kaba inşaat temizliği önemli bir zorunluluktur. Bilindiği gibi inşaat çalışmalarında farklı işlemler kademeli olarak yapılmaktadır. Fakat bu işlemler sırasında çok sayıda atık madde inşaatın bölümlerinde birikmekte ve bu da inşaatların ilerleme hızlarını ciddi şekilde düşürmektedir. Bundan dolayı periyodik olarak bu temizliklerin yapılması çok büyük önem taşımaktadır.

İnşaatların kaba temizliğinin yapılması önemlidir fakat bunların hızlı ve etkin bir şekilde yapılması çok daha önemlidir. Uzun zamandır bu sektörde hizmet verdiğimiz için söz konusu temizliğin önceliklerini biliyor ve buna göre yapıyoruz. Uzman personellerimiz, kademeli olarak bu temizliği yaptığından dolayı, temizliği bitme süresi beklentileri rahatlıkla karşılamaktadır.

Kaba İnşaat Temizliği Yaparken Bilinmesi Gereken Hususlar

İnşaatlarda biriken atık malzemelerin türüne bağlı olarak kaba inşaat temizliği noktasında detaylı bir plan yapılmalıdır. Günümüzde inşa edilen yapıların çok katlı olduğu da dikkate alınmalı ve gerekli görülmesi durumunda farklı araçlar kullanılmalıdır. Böylece temizliğin süresi çok daha kısa olacaktır.

İnşaat temizliği yapılırken uyulması gereken kuralların başında yukarıdan aşağıya gitme gelir. Temizliğin mutlaka yukarıdan başlaması ve daha sonra aşağıya doğru gitmesi gerekmektedir. Bu hem bina bazında hem de içerisindeki bölümler bazında uygulanmalıdır. Yani temizlik üst kattan başlamalı ve aşağı katlara doğru devam etmektedir. Böylece temizlik esnasında aşağıya düşen parçalar, tekrar toplanmak zorunda kalmaz. Aynı kural bir oda için de geçerlidir ve öncelikle odaların üst bölümleri temizlenmelidir.

Üst bölümler temizlendikten sonra ise zemine geçilmeli ve buradaki kaba atıklar tek tek torbalara doldurularak inşaat dışına çıkarılmalıdır. Daha sonra ise gerekli görülmesi durumunda zemin süpürülmeli ve istenilen hale getirilmelidir. Temizlik yaparken izlediğimiz yol genel itibariyle bu şekildedir. Hizmetlerimizin uluslararası kalite standartlarına uygundur. Bu sayede bizden hizmet alan kişiler, son derece memnun olmaktadır.

Kaba İnşaat Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Yukarıda kaba inşaat temizliği hakkında genel bilgiler verilmiştir. Öncelikle bu temizliklerin uygulanacağı inşaatların farklı oldukları dikkate alınmalıdır. Örneğin bazı inşaatlarda henüz kapı ve pençeler takılmadan temizlik yapılırken bazılarında ise takıldıktan sonra yapılabilir. Dolayısıyla da bunlarda uygulanacak olan yöntemlerin aynı olması beklenemez.

Temizliğin aşamalı olarak yapılması çok önemlidir. Böylece zamandan kazanılır ve temizlik süresi normale göre çok daha kısa olur. Ayrıca yapılacak olan temizlik, kişilerin isteğine bağlı olarak da değişiklik gösterebilir.

2018-09-14T09:53:01+00:00