Yaşam alanlarını yenileyen bireyler için tadilat sonrası temizli önemli bir sorun olarak tanımlanmaktadır. Tadilat işlemlerinden sonra moloz kalıntısı, boya ya da sıva kalıntısı oluşacağı için yapılacak temizlik işlemi bu sorunların giderilmesini sağlayacaktır. İnşaat sonrası temizlik işlemleri her ne kadar kaba bir temizlik olarak görülüyor olsa da esasında oldukça fazla bir şekilde detay gerektiren bir iştir. Bunun yanı sıra standart temizlik işlerine göre çok daha zor bir iştir. Bundan dolayı alanında uzman olan ve profesyonel bir ekibim bu işi yapması önem kazanmaktadır. Tecrübe ve birikimiyle temizlik sektörü içerisinde yer alan firmamız, %100 müşteri memnuniyeti odaklı bir şekilde hizmet politikasına sahiptir. Bu durumun doğal sonucu olarak, tertemiz yaşam alanlarının oluşmasında uluslar arası bir kaliteyi müşterileriyle buluşturmaktadır.

Tadilat sonrası temizlik nasıl yapılır?

Yapılacak olan tadilat sonrası temizlik işlemi için olmazsa olmaz unsurlar bulunmaktadır. İnşaat işlerinden sonra yapılacak olan temizlik işleminin niteliği; yaşam alanının hijyen şartlarını da doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı mutlaka temizlik işleminin belirli kriterler gözetilerek yapılması şart olmaktadır. Bu doğrultuda aşağıdaki aşamalar sonrasında temizlik işlemi tamamlanmış olmaktadır:

 • Tadilat işlemi sonrasında oluşmuş olan çöpler dışarıya atılır.
 • Zeminde yer alan moloz ve harç kalıntıları gibi kaba pislikler temizlenir.
 • İnşaat yapılan sahadaki jelatinler varsa sökülerek temizlenir.
 • Camlarda şayet bant ya da harç kalıntıları varsa; özel kimyasallar yardımıyla temizlenir.
 • Fayanslarda ya da parkelerde oluşmuş olan boya ve harç kalıntıları gibi lekeler temizlenir.
 • Derz arasına kaçmış olan harç ve boya kalıntıları mevcutsa bunlar temizlenir.
 • Yerler etkili bir kimyasal yardımıyla silindikten sonra iyice temizlenir.

Tadilat sonrası temizlik işleminin olmazsa olmazları

Hemen her işin olmazsa olmazı bulunduğu gibi tadilat sonrası temizlik işlemlerinin de olmazsa olmazları bulunmaktadır. Bunlar:

 • Temizlik işlemi yapılırken; herhangi bir kaplama, fayans ya da yüzeye zarar verilmemelidir.
 • Temizlikte kullanılacak olan özel aparat ve kimyasalların seçimine dikkat edilmelidir.
 • Yapılacak olan temizlik işleminin planlı ve aşamalı bir şekilde yapılması önemlidir.
 • Temizlik işlemi sonrasında dolaplar, yerler, duvarların ayrıntılı bir şekilde kontrolü yapılmalıdır.

Esasında yukarıdaki işlemlerin doğru ve isabetli bir şekilde yapılması için; temizlik sektöründe iddialı, yaptığı işin bilincinde olan ve gerekli donanımlara sahip bir firmayla anlaşmış olmak gerekmektedir. Bu noktada firmamızın gerek personel yapısının gerekse donanım özelliklerinin oldukça kaliteli olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Tadilat sonrası temizlik konusunda sorunsuz bir hizmetin adresi konumunda bulunan firmamız, hizmet çıtasını sürekli olarak yükseltmektedir. Sizlere bir telefon kadar yakınız!