Havuz Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

//Havuz Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Havuz Temizliğinde Kullanılan Yöntemler

Yaz aylarında serinlemek için sıklıkla tercih edilen yüzme havuzlarında dikkat edilmesi gereken en önemli şey havuz temizliği kısmıdır. İyi bir biçimde temizlenmeyen havuzlar ve kirli sular ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Havuzu tek başına da temizleyebilirsiniz ancak böyle ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermemek için işin profesyonellerine başvurmanızı öneririz. Sağlıklı bir şekilde serinlemek ve kafanızda herhangi bir sorun işareti olamadan havuzun tadını çıkartmak istiyorsanız mutlaka yüzme havuzu temizliği yapan firmamıza başvurabilirsiniz. Tereddütsüz bir havuz keyfi için hizmetinizdeyiz.

Havuz Temizliği Adımları

Havuzunuzun temizlenmesi için kendi başınıza halledebileceğiniz işlemlerin yanı sıra mutlaka profesyonel bir ekipten yardım almanız gereken işlemlerde vardır. Günlük, haftalık ve aylık olmak üzere çeşitli periyotlarda havuz temizliği yapılması gerekmektedir. Kimyasal ve fiziksel olarak lazım olan kimi şartlar sağlanmadığı takdirde havuzlarda sağlık bakımından fazlaca riskli duruma gelmektedir. Günlük olarak yapılması gereken işlemleri kendi başınıza büyük ölçüde halledebilirsiniz. Günlük olarak yapılması gereken işlemlerin başında yüzme havuzuna ait ola temizlik kepçesi ile havuzunuzun içinde düşen yaprak vb. gibi parçaları temizlemelisiniz. Skimmer sepetlerinin boşaltma işlemlerini gerçekleştirin ve son olarak havuzun çevresini kullanmadan evvel temizleyin. Bu işlemler günlük olarak tekrarlanması gerek basit işlemlerdir. Basit olmasına karşın havuz temizliği için mutlaka yapılması gerekmektedir. Aksi durumda havuz suyu kirlenir ve kirli su bilindiği üzere çeşitli sağlık problemlerine yol açar

Havuz Temizliği ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Periyodik olarak havuz temizliği işleminin yapılması gerekmektedir. Bu temizletme işlemini kesinlikle aksamaması gerekmektedir. Sağlıklı serinlemek ve tereddüt yaşamamak için mutlaka işinde uzman ve profesyonel kadrosu olan firmamıza başvurabilirsiniz. Özellikle yüzme havuzunuzu uzun bir süredir kullanmıyorsanız mutlaka profesyonel olarak havuz temizliği yapan bir firmaya başvurmalısınız. Çünkü havuz uzun zamandır kullanılmadığı için içindeki su yosunlaşmıştır. Suyun rengi yeşile dönme eğilimindedir. Temizlik esnasında çeşitli kimyasal maddeler kullanılacağı için bu işe tek başına girişmemeniz iyi olacaktır. Havuz suyunu temizlemek için ozon ve klor gibi kimyasallar kullanılır. Suyun temiz olup olmadığı renginden anlaşılır. Havuz suyu kesinlikle berrak bir görüntüde olmalıdır.

Kloru tablet ya da toz halde kullanılır. Suyun içerisinde bulunan klorun sağlık açısından herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat tablet veya toz haldeki klora direkt olarak temas edilmemesi gerekir. Yosun giderme işlemlerinde yosun giderici kullanılır. Yosun giderici sıvı haldeyken havuza atılır ve yosun oluşumunu engeller.

 

2018-09-14T09:51:03+00:00