Yaşam alanlarının temiz tutulması hem sağlık açısından hem de estetik görünüm açısından oldukça önemli olup bu doğrultuda gündelik temizlik işlemine önem verilmelidir. Gündelik temizlik hizmeti sunan firmamız profesyonel çalışanlarımız ve kullandığımız kaliteli ürünler ile son derece verimli bir temizlik hizmeti sunarken aynı zamanda gündelik temizliğin püf noktalarına da dikkat etmektedir. Günlük temizliğin püf noktaları çok sayıda olmakla birlikte bu noktalara dikkat edildiğinde temizlik süresi kısalacak ve daha etkili bir temizlik süreci geçirilecektir. Temizlik işleminin püf noktalarına geçmeden önce terzilik planı yapılması ve bu plana göre düzenli bir şekilde temizliğin gerçekleştirilmesi etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.

Ev Temizliğinde Gündelik Temizlik Planı

Hijyen açısından son derece önemli olan gündelik temizlik işleminde müşterilerimize sunduğumuz kalite işlemler ve püf noktalar öncesinde kısaca bir temizlik planı yapmak ve bu plana sadık kalarak işlemi gerçekleştirmek daha etkili bir hizmet sağlamaktadır. Temizlik işleminde bilinmesi gereken püf noktalar ise çok sayıda olmakla birlikte en önemlilerine dikkat edildiğinde temizlik artık kabus olmaktan çıkacaktır. Temizlik işleminin en önemli noktalarından biri olan toz alma işleminde kullanılan mikro fiber ya da normal toz bezleri kullanılırken silinen yüzeylerde toz kalmaması için durulama suyuna gliserin eklenmesi oldukça etkili bir yöntemdir. Böylece silinen yüzeylerde hiçbir kalıntı kalmayacaktır.

Ev temizliği ve toplanması işleminde ya da gündelik temizlik yapılırken en çok karşılaşılan durumlardan biri etraftaki eşyaların toplanıp düzenlenmesi sırasında farklı odalara sürekli gidip gelmek ve zaman kaybetmektir. Temizlik yapılırken bir poşet ya da kutu gibi büyük bir kap yardımı ile eşyaların toplanması ve daha sonra ait oldukları yere götürülmesi ise işlemi hızlandıracaktır. Cam silme işlemi, temizlik işlemlerinden belki de en korkutucu olanı olmakla birlikte aslında püf noktasına dikkat edilirse oldukça kolay bir işlemdir. Cam silme suyuna katılacak olan bir miktar tuz ile hem camların daha kolay temizlenmesi hem de pırıl pırıl olması mümkün olmaktadır.

Gündelik Temizlik ve Zemin Temizliği

Zeminler ve zeminde bulunan halılar gündelik temizlik için en önemli noktalardan biri olup hijyen açısından da son derece önemlidir. Halılarda ve zeminde bulunan toz ve kirler uzun süre temizlenmediğinde hem görüntü kirliliğine hem de sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Halı temizliği yapılırken ezilmiş kısımların ılık şekilde ütülenmesi ve daha sonra fırçalanması etkili olmaktadır. Halılara özel şampuanlar ile halı silme işleminin gerçekleştirilmesi ise daha etkili bir temizlik sağlayacaktır.