Expo Temizlik İle Eviniz Daha Temiz Olsun

//Expo Temizlik İle Eviniz Daha Temiz Olsun

Expo Temizlik İle Eviniz Daha Temiz Olsun

Bu yazımızda ev temizliğiyle ilgili bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Ev temizliği hijyen estetik görünüm ve de sağlığımız açısından büyük önem taşır. Ev kadınlarının birçoğu gününü temizlik yaparak geçirirler özellikle de ülkemizde ki kadınlar. Çalışan kadınlar için bu durum oldukça zor olmaktadır. Ve kendilerine temizlik için yardımcı arayışları vardır. Bu yardımcılar belli rutinlerle gelip evlerimizin temizliğini ve hijyenini sağlar. Haftada bir iki haftada bir ya da ayda bir olmak üzere belirli periyotlarda temizlik için evlerimize gelirler.

Peki bu yardımcıları nasıl buluruz? Tanıdıklarımızın evlerine giden yardımcı kadınlar ya da temizlik şirketleri aracılığıyla ulaşmamız oldukça kolaydır. İnternet üzerinden bir çok şeye erişim sağladığımız gibi temizlik şirketlerine de erişim sağlayabiliyoruz.

Peki evimize gelen bu yardımcılar ne yaparlar ücret talepleri nedir? Evimizin dip köşe bütün temizliği yapılır. Camlar silinir ev süpürülür yerler silinir banyo ve tuvaletler yıkanır gerekli durumlarda ütümüz bile yapılır.

Ücret taleplerine gelince de şöyle özetleyebiliriz yapacağı işlerin ağırlığına ya da şirketlerin belirlediği fiyatlara göre değişiklik gösterebilir. 150 TL den başlayıp 300 – 500 TL gibi rakamlara da ulaşabilir. Bu fiyatlar yaşadığınız yerlere ve temizlik şirketleri çalışma şekline göre farklılık gösterebilir. Evimiz temiz olsun istiyorsak hele ki çalışan kadınlar için bu hizmetler çok büyük kolaylık sağlar. Ve bu ödediğimiz paraları çoğu zaman gözümüz görmez. Bu fiyatlar Ankara İstanbul İzmir Sivas vs. Gibi ilden ele değişiklik gösterebileceği gibi semtten semte bile değişiklik gösterebilir. Bulunduğunuz konum (semtiniz) evinizin oda sayısı tek katlı ya da çok katlı olup olmaması bu gibi hizmetlerin fiyat konusunda belirleyicidir. Evimizde ki camların boyutu bile fiyat konusunda belirleyicidir.

Dediğim gibi evimiz temiz olsun istiyorsak bilindik firmalarla ve güvendiğimiz insanlarla çalışmalıyız. Evin temizliği sağlık açısından da en büyük rolü oynadığı için çalışanlara güven duymamız temizlik konusunda çok önemli bir husustur. Evimizi gözümüz kapalı emanet edebilmeli ve akşam kapıyı açtığımızda temizliği derinden hissetmemiz çok önemlidir. Belirleyici hususlar çok iyi araştırmalı piyasada ki fiyat aralıkları iyi bir şekilde öğrenilmelidir.

 

2018-07-21T09:33:42+00:00