Ev Halısı Temizliği İçin Püf Noktalar

//Ev Halısı Temizliği İçin Püf Noktalar

Ev Halısı Temizliği İçin Püf Noktalar

Halı temizliği işleminin püf noktalar

Halılar yaşam alanlarının güzel görünmesini sağlayan aksesuarlar arasında en önemlileri olduğu için halı temizliği hususu da önem kazanmaktadır. Ayrıca halılar yaşam alanlarındaki toz ve kirleri biriktiren ürünlerdir. Zaman içerisinde halıların üzerinde biriken bu toz ve kir kalıntıları, konutlarda yaşayanların sağlıklarını da riske sokmaktadır. Zira halılarda oluşan 1 gram tozun içerisinde yaklaşık olarak 250 bin mikroorganizma bulunabilmektedir. Bu durum yüz binlerce mikrobun halılarınızda bulunduğu anlamına gelmektedir. Söz konusu bu mikropların yüzeysel temizlikle yok edilmesi ise mümkün olmamaktadır. Bundan dolayı halı temizliği söz konusu olduğunda bazı püf noktalar devreye girmektedir. Halı temizliği işleminin püf noktaları ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

  • Halılar ilk önce tozdan arındırılmalıdır.
  • Halının zeminden kaynaklı bir zarar görmemesine dikkat edilmelidir.
  • Halının bol miktarda su ile ıslatılmış olması; kirlerin yumuşamasını sağlayacaktır.
  • Halının özelliklerine uygun olan deterjanlar kullanılmalıdır.
  • Kurutma işleminin özenli bir şekilde yapılması şart olmaktadır.

Şayet halınızı herhangi bir uzman destek almadan siz yıkayacaksanız; karbonat ve Arap sabunu gibi malzemeleri kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Karbonat halıdaki kötü koku ve bakterilerin yok edilmesini sağlar.

Ev halısı temizliği hizmetimizin kalitesi

Firmamız halı temizliği hizmeti söz konusu olduğunda; hemen her türlü teknik donanıma ve müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma disiplinine sahip bir firma olarak ön plana çıkmaktadır. Halı temizliği alanında kendisini sürekli olarak güncelleyen ekibimiz, hemen her türlü halının temizliğinde etkili bir hizmet sunabilme kabiliyetine sahiptir. Halılarda zaman içerisinde birikmiş olan kir, mayt ve akarların yok edilmesi için sade bir temizlik hizmetinin yeterli olmadığının bilincinde olan firmamız, halılarınızın ayrıntılı bir şekilde yıkanmasını sağlamaktadır. Böylece halılarınız hiçbir şekilde zarar görmeden kirden ve mikroplardan arınmaktadır.

Neden kurallara uygun halı temizliği yapılmalıdır?

Yaşam alanlarında kirlenmiş halıların varlığı önemli bir sorun olarak tanımlandığı içi halı temizliği işleminin de kurallara uygun bir şekilde yapılması şart olmaktadır. Zira kurallara uygun bir halı temizliği yapılmadığında, halı yüzeylerinde kırılmalar meydana gelebilmektedir. Yine halının yıkanırken serildiği zeminden kaynaklı olarak halılarda yırtılmalar oluşabilmektedir. Ayrıca şayet yıkama işleminde gerekli olan derinlikte yıkama işlemi yapılmazsa, halılar üzerinde birikmiş olan mayt ve akarlarda yok edilemeyecektir. Bu durum ise çeşitli hastalıkları beraberinde getiren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında şayet alanında uzman olan bir firmadan halı yıkama hizmeti satın alırsanız, halılarınız kurallara uygun bir şekilde yıkanmış olacağından halılarınız zarar görmez. Bunun yanı sıra halılarınız, mayt ve akarlardan arındırılmış olur.

2018-08-16T07:28:59+00:00